NewsNews

Przełom w lubuskim organmistrzostwie

2011-09-30 20:56

Miesiąc wrzesień powszechnie kojarzony jest ze szkołą. Od tego roku nam również szczególnie bliska stała się tematyka edukacji, bowiem w naszym Zakładzie rozpoczęliśmy praktyczną naukę zawodu.

 

W tym miejscu należy podkreślić, że w powojennej historii budownictwa organowego na terenie Ziemi Lubuskiej po raz pierwszy rozpoczyna się proces kształcenia ucznia w zawodzie organmistrz.

 

Łukasz Ziółkowski - uczeń, o którym mowa - ma 17 lat, pochodzi ze Świebodzina i na praktyki do "Ars Organum" trafił po odbyciu rozmowy kwalifikacyjnej, badającej jego predyspozycje do wykonywania tego rzadkiego i ginącego zawodu. Jego zamiłowanie do muzyki organowej, szczególnie zaś szczere zainteresowanie budownictwem organowym, przekonały organmistrza Adama Olejnik do przyjęcia go do grona swoich współpracowników.

 

Nasz podopieczny zdążył już zapoznać się z Zakładem i jego pracownikami, a także zakresem swoich obowiązków oraz poszczególnymi stanowiskami pracy. Przez najbliższe trzy lata pod bacznym okiem mistrza poznawać będzie tajniki budowy, restauracji i konserwacji organów piszczałkowych.

 

Wszyscy pracownicy "Ars Organum" życzą mu powodzenia.

 

 

 

 Lubuski Reginalny Program Operacyjny Niniejsza strona powstała w wyniku realizacji projektu Być liderem - budowa przewagi konkurencyjnej Zakładu Organmistrzowskiego "Ars Organum" poprzez modernizację i rozbudowę parku maszynowego, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013


Lubuski Szlak Organowy - inauguracja

października 2012 r.

Zapraszamy na inaugurację nowego szlaku turystyczno-kulturowego