ProjektProjekt
Strona główna > Projekt

O projekcie

 

W 2008 roku przed właścicielem Zakładu Organmistrzowskiego Ars Organum pojawiło się nowe wyzwanie. Po modernizacji bazy warsztatowej przyszedł czas na jej wyposażenie w nowoczesne maszyny umożliwiające restaurację zabytkowych organów na poziomie uznanym w Europie. Szanse na szybką realizację stawianych sobie celów dało uruchomienie w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013 konkursu z działania 2.1. Mikroprzedsiębiorstwa.

 

24 marca br. Ars Organum podpisał umowę z Departamentem LRPO Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego na współfinansowanie projektu "Być liderem - budowa przewagi konkurencyjnej Zakładu Organmistrzowskiego Ars Organum poprzez modernizację i rozbudowę parku maszynowego"

 

Październik 2008

Początek realizacji projektu - budowa strony internetowej, którą właśnie Państwo odwiedzacie. Jej wykonawcą jest firma borkowski.biz.

 

Kwiecień 2009

Pierwszy zakup środka trwałego - grubiarki/grubościówki.

 

Czerwiec 2009

Zakup komputera do strojenia organów piszczałkowych. Ze względu na brak tego typu urządzeń na rynku w Polsce komputer został zakupiony w niemieckiej firmie zaopatrującej zakłady organmistrzowskie w niezbędne materiały.

[edycja 31.08.2009] Urządzenie zostało wykorzystane do przygotowania zabytkowych organów piszczałkowych w Lubsku do XI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej

 

Wrzesień 2009

Zakup profesjonalnego programu komputerowego do projektowania instrumentów Autodesk Inventor.

Zakup kolejnych maszyn stolarskich - wiertarkofrezarki oraz piły formatowej.

 

Listopad 2009

Zakup zestawu komputerowego pozwalającego na projektowanie instrumentów, a także bezproblemową prezentację stworzonych projektów w 3D.

 

Grudzień 2009

Zakup kolejnych środków trwałych - wyrówniarki oraz frezarki dolnowrzecionowej.

 

Luty 2010

Ostatni zakup środka trwałego - piły taśmowej oraz promocja projektu. Informacja o zakończeniu rzeczowej realizacji projektu ukazała się w Gazecie Wyborczej z dn. 26.02.2010.


Lubuski Reginalny Program Operacyjny Niniejsza strona powstała w wyniku realizacji projektu Być liderem - budowa przewagi konkurencyjnej Zakładu Organmistrzowskiego "Ars Organum" poprzez modernizację i rozbudowę parku maszynowego, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013


Lubuski Szlak Organowy - inauguracja

października 2012 r.

Zapraszamy na inaugurację nowego szlaku turystyczno-kulturowego