NewsNews

Koncert i sesja w Jaczowie

2012-01-19 10:36
Sesja 29 stycznia 2012 w Jaczowie

Plakat

Wykład Adama Olejnika

Koncert Magdaleny i Marka Pilch

Przy jaczowskich organach

29 stycznia 2012, o godz. 16.00 w Jaczowie koło Głogowa, odbyła się zorganizowana przez ARS ORGANUM, we współpracy z ks. Piotrem Matusem proboszczem parafii pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, oraz władzami gminy Jerzmanowa, sesja poświęcona tamtejszym organom.

 

W pierwszej części sesji wysłuchaliśmy prelekcji Adama Olejnika - właściciela ARS ORGANUM pt. "Odkryjmy piękno i wartość organów Dolnego Śląska"

 

Po prelekcji odbył się koncert w wykonaniu zaproszonych przez Towarzystwo Muzyczne CANTUS POLONICUS muzyków: Magdaleny Pilch - flet traverso oraz Marka Pilcha - pozytyw, regał.  W wykonaniu muzyków usłyszeliśmy utwory niemieckiego, włoskiego i francuskiego baroku.

 

Pomimo zimna panującego na zewnątrz, w środku panowała ciepła atmosfera jaka wytworzyła się między wszystkimi uczestnikami wydarzenia.

 

Po sesji słuchacze przeszli na chór, gdzie usytuowane są organy Jaczowskie wymagające remontu i tu rozmowy z organmistrzem ciągnęły się przez kolejną godzinę.

 

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji sesji gorąco DZIĘKUJEMY.Lubuski Reginalny Program Operacyjny Niniejsza strona powstała w wyniku realizacji projektu Być liderem - budowa przewagi konkurencyjnej Zakładu Organmistrzowskiego "Ars Organum" poprzez modernizację i rozbudowę parku maszynowego, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013


Lubuski Szlak Organowy - inauguracja

października 2012 r.

Zapraszamy na inaugurację nowego szlaku turystyczno-kulturowego