Ars Organum medialnieArs Organum medialnie
Home > Ars Organum medialnie

Europejskie Dni Dziedzictwa 2011 w wydaniu "Ars Organum"

 

W dniu 9 września 2011 r. w Świdnicy odbyła się zorganizowana przez "Ars Organum" sesja połączona z koncertem wokalno-instrumentalnym poświęcona najstarszym organom piszczałkowym w województwie lubuskim. Lokalne media towarzyszyły nam podczas imprezy. Zainteresowanych odsyłamy do lektury Gazety Lubuskiej, gdzie pojawił się artykuł pt. "To najstarsze organy piszczałkowe na ziemi lubuskiej" oraz "Będzie taki jeden jedyny w Polsce. Powstaje Lubuski Szlak Organowy", jak również wysłuchania relacji Agnieszki Hałas z RTV Lubuska. Ponadto wydarzenie w Świdnicy śledziła Katarzyna Jaskólska, której artykuł w "Aspektach" pt. "Zwróćmy uwagę na organy" podsumowuje wrześniową imprezę.

Echa Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków

 

Zorganizowane przez Zakład Organmistrzowski "Ars Organum" w dniu 18 kwietnia 2011 r. obchody Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków odbiły się echem w lokalnych mediach, czego dowodem jest artykuł w "Gazecie Lubuskiej" autorstwa Eugeniusza Kurzawy oraz reportaż radiowy Sławomira Kordyjalika, który można było wysłuchać na antenie Radia "Zachód".

 

 

 

Artykuł Michała Markuszewskiego w "Ruchu Muzycznym"

 

W 22 numerze Ruchu Muzycznego z 31 października 2010 ukazał się artykuł "Odrestaurowane organy Hartiga w Klępsku" autorstwa Michała Markuszewskiego.

Klępskie organy w niemieckiej prasie

We frankfurckim dzienniku Märkische Oderzeitung w ramach cyklu Geschichte(n) aus dem Nachbarland ukazał się artykuł o historii klępskich organów Ludwiga Hartiga, oparty o wywiad z Adamem Olejnikiem. Skromnie przypominamy, że restauracja instrumentu jest dziełem Ars Organum.

Autorem artykułu jest Dietrich Schröder, zdjęć - Heinz Köhler. 

 

 

 

Trochę o nas, więcej o Księdzu Banasiu, sporo o organach

Artykuł z Gazety Lubuskiej z 22 czerwca 2009

Artykuł w Gościu Niedzielnym z 01.03.2009

Artykuł w bygdoskim "Głosie św. Mikołaja" - kwiecień 2008

Artykuł w Gościu Niedzielnym z 02.09.2007


Lubuski Reginalny Program Operacyjny Niniejsza strona powstała w wyniku realizacji projektu Być liderem - budowa przewagi konkurencyjnej Zakładu Organmistrzowskiego "Ars Organum" poprzez modernizację i rozbudowę parku maszynowego, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013


Lubuski Szlak Organowy - inauguracja

Oktober 2012 r.

Zapraszamy na inaugurację nowego szlaku turystyczno-kulturowego